Sıkça Sorulan Sorular ( SSS )

SSS - Herhangi bir sorunuz var mı? Yardım etmek için buradayız.

WorldJob.com'a Nasıl üye olabilirim?

www.theworldjob.com adresi üzerinden “Üye Ol” alanındaki adımları izlemen yeterli olacak.

World Job kullanmak veya üye olmak ücretli mi?

World Job’da özgeçmiş oluşturmak ve iş başvurusunda bulunmak tamamen ücretsizdir.

Hesabımı siler üyeliğimi iptal edersem ne olur?

Hesabını silersen tüm özgeçmişlerin, geçmiş başvuruların, kayıtlı iş aramaların ve iş habercin de silinir ve bu işlem maalesef geri alınamıyor. Bu nedenle hesabını silmeden önce bir kere daha düşünmeni öneririz, iş fırsatlarını kaçırmanı istemeyiz. Eğer iş arayışın aktif değilse hesabını silmek yerine; özgeçmişinin görünürlük ayarlarını değiştirerek, özgeçmişini firmalardan gizleyebilirsin. Bunu yapmak için web sitemizde ya da mobil uygulamamızda özgeçmişlerinin sağ üstünde yer alan alandan sadece “Başvuru Yaptığım Şirketler” seçeneğini tıklayabilirsin. Böylece işverenler aday veri tabanında özgeçmişlerine ulaşamazlar. Tekrar iş aramaya başladığında ise özgeçmişini “Tüm Şirketler” durumuna getirmen yeterli olacaktır.

World Job güvenilir mi?

Worldjob.com aracılığıyla ilan yayınlamak isteyen şirketlerden, öncelikle belli yasal belgeler talep etmekteyiz. Bununla da asıl amacımız, adaylarımızın güvenliğini korumaktır. Bu süreçte birlikte ilerlememiz de oldukça önem taşıyor. Şirketlerden gelebilecek art niyetli yaklaşımlara karşı önlem almak adına, senden şu noktalara dikkat etmeni önemle rica ediyoruz: Herhangi miktarda para ve banka hesap bilgisi talebi, e-posta, posta, sms, fax veya telefon aracılığıyla ödül, fon, indirim çeki, burs, sertifika, referans kodu gibi hiçbir bilgiyi 3. şahıslarla paylaşmamalısın. Böyle bir durumla karşılaşman halinde hiçbir bilgini paylaşmadan başvurduğun firma-ilan bilgileriyle birlikte bizimle iletişime geçmeni öneririz.

Özgeçmiş ne demek?

Özgeçmiş, ya da cv; senin eğitim ve kariyer geçmişini anlattığın dokümanın ismidir. İyi bir özgeçmiş, görüşmelere çağrılman, istediğin işe kabul edilmen için hayati önem taşır. Özgeçmişinde mezun olduğun ya da devam ettiğin eğitim kurumlarını, çalıştığın ya da staj yaptığın şirketleri belirtmeli; her birindeki görev, sorumlulukların ve başarılarınla ilgili bir miktar detay vermelisin.

Özgeçmişinde kendini en iyi şekilde ifade etmeli ve mutlaka doğru bilgiler vermelisin. Özgeçmişini tüm detaylarla eksiksiz oluşturman ve devamlı güncel tutman özgeçmişinin daha çok görüntülenmesi ve işverenlerin sana uygun işler için seni bulabilmesi açısından çok önemlidir.

Üye olduğumda özgeçmişim otomatik oluşur mu?

Hayır, üye olduğunda sadece hesabın aktifleşir. Kendini en iyi anlatan özgeçmişi, detaylı bilgilerini doldurarak senin oluşturman gerekir.

Üye olmak için hemen tıkla:  https://www.theworldjob.com/üyeol

İşverenler özgeçmişimi nasıl görüntülüyorlar?

Seçtiğin özgeçmişinin üstüne tıkla, açılan özgeçmiş sayfanın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayarak,“Görüntüle”yi seç, şirketlerin seni nasıl gördüğünü açılan özgeçmiş sayfanda inceleyebilirsin.

İletişim bilgilerimi yazmam şart mı?

Evet, çünkü şirketlerin sana ulaşması için iletişim bilgilerine ihtiyacımız var.

WorldJob.com üzerinden yapılan başvuruları kimler değerlendiriyor?

Sen başvuru yaptıktan sonra özgeçmişin, ilgili şirketin WorldJob.com hesabına düşer. Bu aşamadan sonra, ilanı veren şirketin İnsan Kaynakları Uzmanları/Şirket yetkilileri özgeçmişleri değerlendirir.

İş alarmı nedir?

İş alarmı sayesinde ilgilendiğin şirket ya da pozisyonlar için yaptığın aramaları kaydederek, aradığın kriterdeki ilanları tekrar arama yapmana gerek olmadan kolayca görüntüleyebilirsin. Kaydettiğin aramalarına uygun bir ilan yayınlandığında, sana e-posta göndererek en yeni ilanlardan ilk senin haberdar olmanı sağlayacağız. 

İlanların içeriği kimler tarafından hazırlanıyor?

Tüm şirketler ilanlarını kendileri hazırlamakta ve yayınlamaktadır.

Başvuru yaptıktan sonraki süreç nedir?

İlana başvuru yapan adayların özgeçmişleri, ilanı veren şirketin WorldJob.com  hesabına aktarılır. Şirket, işveren hesabına girdiğinde, ilanına başvuru yapan adayları görüntüleyebilir, WorldJob.com üzerinden mesaj gönderebilir.

World Job nedir? World Job'u ne için kullanabilirim?

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yurtdışı istihdam platformu olarak istihdam piyasasına yön vermek üzere çalışıyoruz. Bir iş ilanı platformu olmanın ötesinde, uçtan uca dijital çözümler sunan bir teknoloji platformu olarak her gün binlerce adayın yüzbinlerce başvurusuna aracılık etmek üzere faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

World Job Blog içeriklerinin faydası nedir?

İş ve kariyer hayatı konularında alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan yazılar; okuyuculara yön göstermek, bilgi vermek amacıyla yayınlanır. Farklı birçok kategoride içeriklere yer verilen bloglarımızda, sen de merak ettiğin birçok sorunun cevabını bulabilirsin.

World Job telefon numarası kaçtır? World Job mail adresi nedir?

Tüm öneri, şikayet ve sorularınız için World Job Müşteri Hizmetlerine 0 (212) 7000 950’den veya iletisim@theworldjob.com ulaşabilirsiniz.

World Job nerede?

WorldJob.com genel müdürlüğümüzün açık adresi: 19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad. Çiftkurt No:226 ŞİŞLİ/İSTANBUL

SSS 'de yer almayan bir sorunuz mu var?